Zadecyduje o końcowym triumfie.

Deser Bike Week
11 marca 2016
Szosowy Klasyk w pieknej górskiej Szklarskiej Porębie
6 lipca 2016
Deser Bike Week
11 marca 2016
Szosowy Klasyk w pieknej górskiej Szklarskiej Porębie
6 lipca 2016

Szosowy Klasyk Grębocice

Gmina Grębocice znana w świecie kolarstwa głównie z Bike Parku MTB w Obiszowie zadebiutuje tym razem na mapie imprez szosowych. Rowerowy weekend w Grębocicach rozpocznie się w sobotę, 6 sierpnia Szosowym Klasykiem ze startem i metą w Grodowcu. Dzień później we wspomnianym wcześniej Bike Parku Obiszów odbędzie się Bike Maratony, czyli impreza z cyklu największych maratonów MTB.

Szosowy Klasyk Grębocice z bazą w Grodowcu odbędzie się na bardzo ciekawej i pofałdowanej rundzie długości 27 km a co najważniejsze po asfaltach bardzo dobrej jakości.
Podjazdy w Kurowie Małym i samym Grodowcu sprawiają, że na jednym okrążeniu zawodnicy pokonają 250 m przewyższenia co może być nie lada zaskoczeniem dla kolarzy spodziewających się płaskiej jak stół trasy w tym rejonie Polski. Umiejscowienie startu i mety w Grodowcu też nie jest przypadkowe. Poza pięknymi zabytkami Grodowiec ma jeszcze jeden atut – na finisz będzie prowadził zawodników sztywny podjazd, który może zdecydować o końcowym triumfie.
Zawodnicy Szosowego Klasyku w Grębocicach będą mieli do wyboru dwa warianty długości trasy – 54 km, czyli ściganie na 2 rundach lub 108 km , czterokrotne pokonanie rundy.
Zmagania w Grębocicach będą drugą odsłoną Szosowego Klasyku 2016 – prawie miesiąc przed „szosowcy” spotkają się w Szklarskiej Porębie by w ramach festiwalu Bike Week ścigać się na trasach pod Szrenicą.

Program rowerowego weekendu w gminie Grębocice:
– 6 sierpnia – Szosowy Klasyk – start i meta w Grodowcu
– 7 sierpnia – Bike Maraton – start i meta w Obiszowie