Paulina Brzeźna-Bentkowska mistrzynią elity kobiet
14 lutego 2016
Zadecyduje o końcowym triumfie.
11 marca 2016
Paulina Brzeźna-Bentkowska mistrzynią elity kobiet
14 lutego 2016
Zadecyduje o końcowym triumfie.
11 marca 2016

Szosowy Klasyk Szklarska Poręba

Po udanym debiucie w poprzednim, także w tym roku w programie Bike Week Szklarska Poręba znalazł się Szosowy Klasyk. Zmagania szosowców, w niedzielę 10 lipca, zakończą rywalizacje w trwającym od 2 lipca święcie rowerowym w mieście pod Szrenicą. Przez 9 dni w Szklarskiej Porębie będzie można podziwiać różne odmiany kolarstwa, z kultowymi edycjami etapówki Bike Adventure i Pucharu Polski w Maratonkach MTB w ramach Bike Maraton.
Szosowy Klasyk jako deser programu Bike Week w ubiegłym roku wypadł bardzo dobrze – ładna pogoda i ciekawa, urozmaicona trasa poprowadzona po asfaltach dobrej jakości sprawiły, że na starcie wyścigu stanęło ponad 300 zawodników. Atutem wyścigu było prowadzenie zawodów w pełnym zabezpieczeniu – kolarze amatorzy mogli poczuć się jak zawodowcy ścigając się na wyłączonej z ruchu trasie, wozami sędziowskimi i neutralnym serwisem na trasie.
Rywalizację na liczącej 77 km trasie wygrał Mikołaj Jurkowlaniec po finiszu z 4 osobowej grupki. Podium uzupełnili – Piotr Kirpsza i Jakub Oborski. Wśród Pań najszybsza okazała się Katarzyna Brewińska przed Aleksandrą Misterską i Joanną Wołodźko.
Szosowy Klasyk Szklarska Poręba 2016 także odbędzie się przy pełnym zabezpieczeniu, z trasą wyłączoną z ruchu innych pojazdów. Tradycyjnie start honorowy zgromadzi kolarzy w miasteczku Bike Week przy dolnej stacji kolei linowej na Szrenicę, skąd uczestnicy w kolumnie zjadą drogą krajową do Piechowic, gdzie podjazdem do Piastowa rozpocznie się prawdziwe ściganie.

Trasa tegorocznej edycji będzie liczyć 80 km po dobrze znanych drogach pogórza izerskiego z finałowym podjazdem od Świeradowa-Zdroju do Zakrętu Śmierci.

Poza ściganiem w Szklarskiej Porębie Szosowy Klasyk zaprasza na zawody 6 sierpnia w Gminie Grębocice na bardzo ciekawej rundzie ze startem i metą w Grodowcu.