Złoto dla Tomasza Marczyńskiego

Szanowni Mieszkańcy i Turyści !
14 czerwca 2015
Paulina Brzeźna-Bentkowska mistrzynią elity kobiet
14 lutego 2016
Szanowni Mieszkańcy i Turyści !
14 czerwca 2015
Paulina Brzeźna-Bentkowska mistrzynią elity kobiet
14 lutego 2016

Tomasz Marczyński został Górskim Mistrzem Polski w kolarstwie szosowym. Zawodnik Torku Sekerspor pokonał na kresce Michała Gołasia (Etixx-Quick Step).

Wyścig po dojeździe z Cieplic rozgrywany był na 12,5-kilometrowej rundzie niedaleko Chybotka, na której do pokonania była stroma góra na tzw. Drogę Sudecką, z nachyleniem przekraczającym 20%. Zawodnicy ze wspinaczką mierzyli się 9 razy, finiszując poniżej najbardziej stromych fragmentów podjazdu.

Na starcie stanęło 88 zawodników, w tym „stranieri” Michał Gołaś i mistrz Polski z Sobótki Tomasz Marczyński. I właśnie wymieniona dwójka znalazła się w akcji na pierwszym okrążeniu, w towarzystwie Łukasza Owsiana (CCC Sprandi), Kamila Zielińskiego (Domin Sport), Jacka Morajko (Wibatech), Adriana Brzózki (JBG-2 Professional MTB Team) oraz Sylwestera Szmyda, Jakuba Kaczmarka i Patryka Stosza (wszyscy CCC Sprandi). Do dziewiątki następnie dołączyło dwóch kolejnych „cycków” Piotr Brożyna i Adrian Honkisz, Piotr Konwa (4F Scott Racing Team), Dariusz Batek (Wibatech) oraz Jakub Foltyn (Domin Sport).

Trudy wyścigu z każdą pętlą zbierały swe żniwo. Czołówka topniała, po minięciu półmetka z przodu pozostali Marczyński, Gołaś, Brzózka, Batek, Morajko, Honkisz, Szmyd i Łukasz Owsian.

Ósemka trzymała się razem do siódmej rundy, kiedy osłabli Szmyd i Morajko, następnie strzelił Batek. W końcu na przedostatnim podjeździe zaatakowali Marczyński z Gołasiem. Bez powodzenia próbował ich ścigać Owsian.

Dwójka dojechała razem do końcowych metrów, gdzie tak jak w czerwcu w Sobótce „Maniek” zabrał złoto „Gołemu”. Owsian dojechał do mety na trzecim miejscu, ze stratą 3 sekund.

Najlepszym orlikiem był Jakub Kaczmarek, przed Piotrem Brożyną (obaj CCC Sprandi Polkowice) i Marcinem Karbowym (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne).