Wyścig pojedzie już w najbliższą sobotę!
Grodowiec

Pamiątkowa koszulka – Limited EditionGrodowiec
27 lipca 2018
USTAWIENIE NA STARCIE Grodowiec
30 lipca 2018
Pamiątkowa koszulka – Limited EditionGrodowiec
27 lipca 2018
USTAWIENIE NA STARCIE Grodowiec
30 lipca 2018

Jesteś pasjonatem kolarstwa? Trenujesz i ścigasz się na rowerze szosowym? Szukasz wyścigu, w którym miejsc w pierwszym szeregu na starcie, a potem miejsc na podium nie zajmą zawodowcy? Chcesz się sprawdzić na przygotowanej, zamkniętej i  bezpiecznej trasie? Chcesz wystartować i ścigać się z rywalami z Twojej kategorii wiekowej?

Przyjedź do Grodowca i 4 sierpnia !

Wyścig w Grodowcu jest kolejną edycją cyklu największych kolarskich imprez dla amatorów na Dolnym Śląsku – Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk. Poprzedni Szosowy Klasyk odbył się w Szklarskiej Porębie, na zakończenie festiwalu Bike Week, 8 lipca, a kolejny wyścig cyklu – finałowy – zostanie rozegrany w Sobótce 14 października i będzie to Runda Spadających Liści.

Wyścig w Grodowcu to również pierwszy element większej weekendowej kolarskiej układanki – dzień po Szosowym Klasyku na terenie gminy Grębocice odbędzie się Bike Maraton. Bike Maraton jest największym w Polsce cyklem maratonów MTB i zawita do gminy Grębocice trzeci rok  z rzędu, świeżo po edycji w Bielawie ( 21 lipca) i przed edycją w Wiśle (18 sierpnia), gdzie odbędą się też Mistrzostwa Polski w maratonach MTB. Areną kolarskich zmagań w ramach Bike Maratonu będzie Obiszów.

Zawodnicy i zawodniczki podzieleni na kategorie wiekowe wyruszą na dwa dystanse: PRO (110 km) i FUN (55 km). Ściganie będzie się odbywało na rundach (każda 27, 5 km) na zabezpieczonej i zamkniętej dla ruchu samochodowego trasie.

Zapisy – cały czas działają. Rywale – czekają!