Szosowy Klasyk Grodowiec – ruszamy już 5 sierpnia !

W Grodowcu energetycznie wspiera zawodników BYE !
26 lipca 2017
Tropikalny Szosowy Klasyk w Grodowcu.
6 sierpnia 2017
W Grodowcu energetycznie wspiera zawodników BYE !
26 lipca 2017
Tropikalny Szosowy Klasyk w Grodowcu.
6 sierpnia 2017

Kolarski Weekend w Gminie Grębocice już niebawem – w dniach 5 – 6.08.2017. Największą imprezą tego weekendu będzie oczywiście Bike Maraton w Obiszowie, ale druga z tegorocznych edycji Szosowego Klasyka również ma tu swoje należne miejsce – na ściganie na szosie organizatorzy zapraszają dzień przed Bike Maratonem. Szosowy Klasyk odbędzie się 5 sierpnia w Grodowcu.

Trasa, podobnie jak w roku ubiegłym wiedzie po szosach i ulicach   gminy Grębocice, a start i metę usytuowano w Grodowcu. Zawodnicy będą się ścigać na rundach, a każda z nich ma 27, 5 km. Do wyboru będą dwa dystanse – FUN (55 km) i PRO (110 km). Wyścig, co ważne, odbywa się w ruchu zamkniętym, na w pełni zabezpieczonej trasie. Tego dnia okoliczne drogi należeć będą tylko do kolarzy. Po górskiej edycji Szosowego Klasyka na zakończeniu festiwalu Bike Week w Szklarskiej Porębie czas na wyścig płaski, bez dużych przewyższeń, ale z imponującym kilometrażem – na dystansie PRO do pokonania będzie aż 110 km. To jedna z niewielu okazji dla amatorów aby zmierzyć się z takim dystansem u boku topowych zawodników i poczuć atmosferę kolarskiego wyścigu.

Formuła dwudniowej imprezy i połączenie Szosowego Klasyka z Bike Maratonem sprzyja temu aby zostać w gościnnej i kolarskiej gminie na cały weekend i z pewnością wielu zawodników jednego dnia zaliczy wyścig szosowy, a drugiego maraton MTB. Na pewno już od piątku stolica gminy i okoliczne miejscowości będą żyły kolarstwem i czekają nas dwa ciekawe, odmienne wyścigi.

W 2016 roku Szosowy Klasyk w Grodowcu na dystansie PRO wygrał Jakub Oborski z czasem 2:48:39 przed Robertem Bondarykiem i Arkadiuszem Tecławem. Na FUN najszybszy był Damian Miela przed Kamilem Gromnickim i Łukaszem Młynarskim.

Biuro zawodów będzie się znajdować w Obiszowie, a start i meta w Grodowcu. To ważna informacja – szczególnie dla tych, którzy również sprawy związane ze startem zamierzają załatwiać na rowerach. W piątek biuro na boisku sportowym w Obiszowie (skąd również w niedzielę wystartuje Bike Maraton) czynne będzie w godz. 16:00 – 21:00. W sobotę, przed zawodami, biuro pracuje od 8:00 do 10:30. Start wyścigu w Grodowcu o godz. 11:00.

Szosowy Klasyk to propozycja dla tych wszystkich, którzy już czują lekkie zmęczenie i przesyt MTB, dla tych, którzy chcą zobaczyć „jak to jest na tej szosie”, dla tych którzy wrócili do szosy po dłuższej lub krótszej przerwie i dla tych, dla których kolarstwo szosowe jest po prostu numerem 1. Powodów aby pojawić się na starcie w Grodowcu jest aż nadto. Szosa ma swoje tajemnice, swoje prawa i swoją niepowtarzalną atmosferę. Szosowy Klasyk w Grodowcu już 5 sierpnia!