KLASYFIKACJA GENERALNA- INFORMACJA ORGANIZATORÓW.

MIĘKINIA – ODWOŁANA :(
14 października 2020
Rozkład jazdy 2021
9 marca 2021
MIĘKINIA – ODWOŁANA :(
14 października 2020
Rozkład jazdy 2021
9 marca 2021
Klasyfikacja generalna cyklu – 2020
To był ciężki i nieprzewidywalny sezon w którym niejednokrotnie działaliśmy z tygodnia na tydzień i często szukaliśmy rozwiązań zastępczych balansując niemalże na krawędzi. Nie udało się zrobić wszystkiego, ale to co postawiliśmy na nogi napawa nas dumą. Jeszcze raz dziękujemy Wam za obecność a wszystkim sponsorom, instytucjom i osobom dobrej woli za wsparcie.
Klasyfikacja generalna określona była regulaminem. W tak ciężkim roku, nikt z nas nie wiedział do którego punktu w kalendarzu uda nam się dojechać. Wiemy, że każda decyzja w tym temacie będzie miała swoich zwolenników i przeciwników. Niestety złoty środek nie istnieje i wszyscy doskonale to wiemy. Dlatego zważywszy na obecną sytuację, organizatorzy postanowili do klasyfikacji generalnej zaliczać zawodników którzy uczestniczyli w minimum 3 startach. Mamy pewne braki w starszych oraz damskich kategoriach wiekowych które chcemy zapełnić. Chcemy podziękować Wam za tą obecność i zauważalną tendencję wzrostową na naszych wyścigach. Dlatego zaliczenie do KG 3 startów nic nie zmieni na szczycie tabeli, ale pozwoli dopełnić „podium” na które każdy z Was marzy by wejść. Jednocześnie informujemy, że po burzliwej dyskusji i na pewno nie jednogłośnie ustaliliśmy co następuje dalej – nie ulegnie zmianie maksymalna liczba wyścigów liczonych do KG i wynosi ona 6 startów.
Dlaczego:
– po przeanalizowaniu KG liczonej z 5 i 6 najlepszych startów w mniej więcej 20 na 27 kat wiekowych nic się nie zmienia w pierwszych piątkach. Pokazuje to, że trzon każdej kategorii wiekowej jest raczej stały i zawsze obecny. Kosmetyczne zamiany zachodzą w miejscach dalszych 6-10, ale wyszliśmy z założenia że nas zrozumiecie i nie ma dla Was aż tak dużego znaczenia czy ostatecznie skończycie na miejscu 5 – 7 czy 8 (nagrody będą niemalże identyczne)
– Kosmetyczne zmiany w kilku kat wiekowych, jedna zmiana zwycięzcy przy 5 startach liczonych do KG to naszym zdaniem niewystarczający powód by zmieniać ten zapis klasyfikowania.
– KG podawana jest od początku cyklu, system ustawiony był tak, że pokazywał miejsca zawodników po 6 najlepszych startach. Po Liściach każdy „przyzwyczaił” się do swojego miejsca w KG i naszym zdaniem zmienianie tego było by nie fair.
– Kalkulowanie na styk sześciu startów w świecie sportu który rządzi się swoimi prawami, jest urazowy, wypadkowy i obarczony dużą nieprzewidywalnością też nie do końca jest argumentem, że „wygrałbym generalkę gdyby Miękinia się odbyła” Wszyscy wiemy, że czasem nie udaje się dojechać do mety a w niektórych przypadkach nawet na start.
Obecna i ostateczna Klasyfikacja Generalna cyklu znajduje się po linkiem https://domtel-sport.pl/uploads/wyniki/10402.pdf
Klasyfikacje drużynowe:
– Muszkieter SKODA GALL-ICM – https://domtel-sport.pl/uploads/wyniki/10398.pdf
Informacje na temat dekoracji / przekazania nagród / oraz opłat za Miękinię oraz Długołękę przekażemy na dniach w osobnym komunikacie.
Dużo zdrowia i do zobaczenia.
Org.