Bike Maraton w Obiszowie, Szosowy Klasyk w Grodowcu.

Utrudnienia w ruchu – Grodowiec
4 sierpnia 2016
Szosowy Klasyk Grodowiec – 105 kilometrów ucieczki.
9 sierpnia 2016
Utrudnienia w ruchu – Grodowiec
4 sierpnia 2016
Szosowy Klasyk Grodowiec – 105 kilometrów ucieczki.
9 sierpnia 2016

Weekend 6-7 sierpnia zapowiada się ciekawie i emocjonująco. Największy w Polsce cykl maratonów MTB przyjeżdża do gminy Grębocice i wystartuje w niedzielę 7 sierpnia z Obiszowa. Dzień wcześniej w Grodowcu rozpocznie się Szosowy Klasyk – kolarski szosowy wyścig dla amatorów.

Kolarstwo górskie od lat cieszy się w Polsce niesłabnącym powodzeniem, a popularność i prestiż Bike Maratonu są tego najlepszym dowodem. Jednak szosa również wraca do łask – stąd też rosnące zapotrzebowanie na zawody kolarskie rozgrywane na ulicach. Stąd pochodzi też pomysł na Szosowy Klasyk. Po pierwszym tegorocznym górskim klasyku w Szklarskiej Porębie, czas na Grodowiec.

s2

Na trasie Szosowego Klasyka będzie można wystartować na 2 dystansach: FUN (55 km) i PRO (110 km). Wyścig odbędzie się na rundach, a każda z nich ma długość 27,5 km. Start w sobotę o godz. 11:00 w Grodowcu. Piękne krajobrazy i znakomite asfaltowe drogi czekające na kolarzy wprost zapraszają do ścigania.

Bike Maraton to tradycyjnie 3 dystanse – tak aby na każdym stopniu kolarskiego wtajemniczenia można było znaleźć trasę odpowiednią dla siebie. Tym razem Bike Maraton pojedzie więc przez malownicze wzgórza i lasy gminy Grębocice, na dystansie MINI będziemy mieli 26 km, na MEGA 49 km, a na najdłuższym – GIGA – 71 km. Start Bike Maratonu w niedzielę o godz. 11:00 w Obiszowie.

Na zawodników obu imprez czekają bogate pakiety startowe oraz okolicznościowe koszulki.

Przy okazji Bike Maratonu, jak zwykle odbędą się również kolarskie wyścigi dla dzieci, zaprezentują się wystawcy związani z branżą, a poza tym czeka nas koncert zespołu „Świnka Halinka”.

Wszystko to w atmosferze kolarskiego święta i sportowego pikniku. Bike Maraton to impreza nie tylko dla topowych zawodników, ale również dla tych, którzy liczą na przyjemną rowerową wycieczkę z elementami rywalizacji i nie chcę koniecznie przyjechać ponad 70 km. Dla takich uczestników przewidziano właśnie dystans MINI, które zawsze ma nieco ponad 20 km. A jeśli ktoś chce się pościgać na wysokim poziomie, to taką okazję również na Bike Maratonie znajdzie. Szosowy Klasyk również daje wybór – na dobry początek można więc wybrać dystans 55 km, a jeśli ktoś chce poczuć atmosferę długiego kolarskiego touru, niech jedzie po trasie o długości 110 km.